21 Kvě

Patrik Jahoda zvítězil v silničním závodě světového poháru v Ostende

Druhý závodní den světového poháru v cyklistice handicapovaných byl na programu silniční závod kategorií handbike a tricyklů.

Výborný závod odjel Patrik Jahoda a po včerejším druhém místě v časovce přidal dnes vítězství v kategorii H1 a veze si domů i zlato! Patrik šel hned po startu do vedení a spolu s Finem Polvim, postupně zvyšovali náskok před ostatními závodníky. Závod pro sebe Patrik rozhodl v posledním kole.

„Kvůli nemoci jsem nemohl odjet na první kolo světového poháru do Pietermaritzburgu, což moc mrzí. Do Ostende jsem se těšil, protože zdejší trať mi svým rovinatým profilem velmi sedí. V podstatě jsem se držel taktiky, kterou jsem si předem navrhl, tzn. držet se na špici, jet chytře v těžkých větrných podmínkách a v posledním úseku proti větru zhruba 2 km před cílem zaútočit a náskok udržet až do cíle. Jak jsem si to ráno vymyslel, tak se mi to podařilo udělat a vyhrál jsem..“ říká s úsměvem Patrik. Jako druhý skončil Fin Polvi a třetí švýcarský závodník Frueh.

Další z Čechů resp. Češek se na start postavila Kateřina Antošová. Závod kategorie žen H3 dlouhý 42 km jela velmi aktivně a nakonec z toho bylo kvalitní páté místo. Vítězkou se stala Italka Porcellato.

Dnešní silniční závod absolvovali ještě z ČR Tomáš Mošnička kategorie H3, který měl světovém poháru svou premiéru a Miroslav Šulc v kategorii H4. Tomášovi se závod vydařil a v obrovské konkurenci 34 jezdců obsadil šestnáctou příčku. Miroslav Šulc skončil na osmnáctém místě.

V kategoriích tricyklů se nejvíce dařilo Jiřímu Hindrovi v kategorii T1, který i dnes skončil na třetím místě. V kategorii T2 se z Čechů nejvýše umístil Zbyněk Charvát, který skončil na desátém místě.